http://www.kongeaa.dk
Anssems PSX 1400Humbaur HA 202513

Kongeaa Trailercenter blev grundlagt af Finn Lindberg Staal i Lintrup nær Ribe i 1976.

I 1998 flyttede firmaet til Brørup i nyetablerede omgivelser og blev omdannet til et aktieselskab.

I henholdsvis 1997 og 1998 blev Finns sønner Henrik og Allan Staal ansat, som sælgere.

I dag er det Henrik og Allan, der står for den daglige ledelse af Kongeaa Trailercenter A/S.

Kongeaa Trailercenter er Danmarks suverænt største trailercenter.


Medarbejdere

Ejere

Henrik Staal
Henrik@kongeaa.dk
Tlf.: 40 51 96 97
Allan Staal
Allan@kongeaa.dk
Tlf.: 20 86 54 54

Salg - Tlf.: 75 38 26 00
Michael Jakobsgaard
Michael@kongeaa.dk
Tlf.: 61 22 66 39
Bent Nielsen
Bent@kongeaa.dk
Tlf.: 61 44 00 46
Kenneth Aarhus
Kenneth@kongeaa.dk
Tlf.: 30 15 35 19
Martin Hansen
Martin@kongeaa.dk
Tlf.: 61 44 18 76
Tom Hungeberg Grejsen
thg@kongeaa.dk
Tlf.: 30 15 23 53

Lager - Tlf.: 75 38 34 00

Lagerchef / Indkøb
Klaus Max Ellmies
kme@kongeaa.dk
Lagerassistent
Lisbeth Gaarde-Hansen
Lisbeth@kongeaa.dk

Lagerassistent
Flemming Lund
Flemming@kongeaa.dk
Lagerassistent
Kim Lagoni Andersen
kla@kongeaa.dk
Lagerassistent
Henning Huess
hhu@kongeaa.dk

Værksted - 79 30 60 75
Værkfører
Morten N. Søgaard
mns@kongeaa.dk
Tlf.: 61 44 16 12
Mekaniker
Gert Østergaard

Mekaniker
Krzysztof Klorek
Mekaniker
Kenneth Allan Nonbo Christiansen

Service medarbejdere
Ib Hansen Sonja Green Staal
Jan Ellegaard Alex Broe
Anders Thomsen

Plads medarbejdere
Pladsleder
Kurt Straarup
Pladsmand
Lars Pedersen
Vaskemand
Gert Jørgensen
Pladsmand
Frank Jepsen
Klargøringsmand
Daniel Sand
Administration og IT
Personale- og Projektchef
Michael Høgh
mih@kongeaa.dk
Regnskabschef
Lene Fyhn Nielsen
Lene@kongeaa.dk
Tlf.: 76 30 83 29
Kontorassistent
Joan Jensen
Joan@kongeaa.dk
Tlf.: 76 30 83 21
Receptionist
Jannie Møllegaard
mail@kongeaa.dk
Tlf.: 75 38 26 00
Salg og Marketing
Charlotte Finch
cf@kongeaa.dk
Tlf.: 23 48 92 54
IT & Web
Mickey Rasmussen
mr@kongeaa.dk
IT & Web
Janis Shamgris
js@kongeaa.dk

Din indkøbskurv

Antal varer: 0
0,00
Fragt:
0,00

Login

Brenderup 8224 TB
Visa Dankort
Kongeaa Trailercenter A/S • Stenbroalle 1-3 • 6650 Brørup • E-mail: mail@kongeaa.dk • Tlf.: 75382600 • Fax: 76600420 • CVR: 21455946