http://www.kongeaa.dk
Anssems PSX 1400Humbaur HA 202513

Kongeaa Trailercenter blev grundlagt af Finn Lindberg Staal i Lintrup nær Ribe i 1976.

I 1998 flyttede firmaet til Brørup i nyetablerede omgivelser og blev omdannet til et aktieselskab.

I henholdsvis 1997 og 1998 blev Finns sønner Henrik og Allan Staal ansat, som sælgere.

I dag er det Henrik og Allan, der står for den daglige ledelse af Kongeaa Trailercenter A/S.

Kongeaa Trailercenter er Danmarks suverænt største trailercenter.


Medarbejdere

Ejere

Henrik Staal
Henrik@kongeaa.dk
Tlf.: 40 51 96 97
Allan Staal
Allan@kongeaa.dk
Tlf.: 20 86 54 54

Salg - Tlf.: 75 38 26 00
Michael Jakobsgaard
Michael@kongeaa.dk
Tlf.: 61 22 66 39
Bent Nielsen
Bent@kongeaa.dk
Tlf.: 61 44 00 46
Kenneth Aarhus
Kenneth@kongeaa.dk
Tlf.: 30 15 35 19
Morten Spangsberg
ms@kongeaa.dk
Tlf.: 61 44 27 07
Tom Hungeberg Grejsen
thg@kongeaa.dk
Tlf.: 30 15 23 53

Lager - Tlf.: 75 38 34 00

Lagerchef
Kim Lagoni Andersen
kla@kongeaa.dk
Lagerassistent
Lisbeth Gaarde-Hansen
Lisbeth@kongeaa.dk

Lagerassistent
Flemming Lund
Flemming@kongeaa.dk
Indkøber
Klaus Max Ellmies
kme@kongeaa.dk


Værksted - 79 30 60 75
Værkfører
Morten N. Søgaard

Mekaniker
Gert Østergaard

Værsktedsassistent
Knud

Service medarbejdere
Ib Hansen Sonja Green Staal

Plads medarbejdere
Pladsleder
Kurt Straarup
Pladsmand
Lars Pedersen
Vaskemand
Gert Jørgensen
Pladsmand
Frank
Administration og IT
Administrations- og projektchef
Annette Felby
Annette@kongeaa.dk
Tlf.: 61 44 26 65
Regnskabschef
Lene Fyhn Nielsen
Lene@kongeaa.dk
Tlf.: 76 30 83 29
Kontorassistent
Joan Jensen
Joan@kongeaa.dk
Tlf.: 76 30 83 21
Receptionist
Jannie Møllegaard
mail@kongeaa.dk
Tlf.: 75 38 26 00
IT & Web
Mickey Rasmussen
mr@kongeaa.dk
 
Michael Høgh
mih@kongeaa.dk

Din indkøbskurv

Antal varer: 0
0,00
Fragt:
0,00

Login

Brenderup 8224 TB
Visa Dankort
Kongeaa Trailercenter A/S • Stenbroalle 1-3 • 6650 Brørup • E-mail: mail@kongeaa.dk • Tlf.: 75382600 • Fax: 76600420 • CVR: 21455946